Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok 

 

 

Tipy ako si udržať bronz aj počas jesene !

 

Čokoládová pokožka privezená nedávno priamo z pláže niektorého letného dovolenkového letoviska je cennosťou, ktorú si stráži každá z nás. Podaktoré si svoju „letnú dovolenku ešte len vyčerpajú v septembri alebo októbri...

 

„Nevypekali“ sme sa predsa celé hodiny, aby farba po pár týždňoch zmizla v nenávratne. A aj keď príťažlivou čokoládkou nebudeme stále, existuje niekoľko spôsobov, ako proces „blednutia“ spomaliť.

Už počas samotného opaľovania treba dávať pozor, aby ste sa nespálili. Hnedá farba zmizne rýchlejšie a to nehovoríme o všetkých negatívnych dôsledkoch, ako vytvorenie pigmentových škvŕn, nových znamienok, vrások a v najhoršom prípade aj rakoviny kože a samozrejme netreba zabúdať na kvalitné opaľovacie krémy s vysokým ochranným faktorom.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte!

Najlepším spôsobom ako si udržať opálenie je dostatočná starostlivosť. Suchá a slnkom namáhaná pokožka potrebuje najmä vodu. Ak ste po opaľovaní používali špeciálne krémy s hydratačným účinkom, v tomto trende pokračujte aj doma. Vhodné sú telové mlieka, gély a krémy s obsahom vitamínu E a beta karoténu. Hydratácia sa týka, samozrejme, aj celého tela. Dodržujte pitný režim, čím sa hydratuje aj vaša pokožka.

Zbavte sa starej kože

Aspoň raz do týždňa doprajte svojej pokožke celkovú očistu. Iba odstránením odumretých zrohovatených častí buniek zostane vaša pokožka krásne hladká a jemná. Nič nie je tak neestetické, ako šúpajúca sa pokožka. Na tvár a dekolt používajte špeciálne prípravky na dané partie, aby ste pokožku zbytočne nenamáhali.

Povedzte NIE soláriu

Najnevhodnejším, aj keď pre mnohé ženy najľahším spôsobom ako zostať opálená aj počas babieho leta, je návšteva solária. Dermatológovia sa zhodli, že už namáhaná pokožka počas „slnenia sa“ v soláriu absorbuje veľké množstvo UV- žiarenia, ktoré pokožku nielen viac vysuší, ale dokonca môže spôsobiť aj jej rýchlejšie starnutie.

Vyskúšajte tablety

Prísunom betakaroténu pomôžete svojej pokožke udržať si bronz. Špeciálne výživové doplnky vo forme tabliet sa odporúčajú užívať pred, počas a aj po pobyte na slnku. Ich veľkou výhodou je, že nielen podporujú zdravé dlhotrvajúce opálenie, ale pomáhajú dodať pokožke nádherný bronzový nádych.

Opálenie v tube

Dnešný trh ponúka veľký výber kvalitných samoopaľovacích prípravkov, ktoré dokážu vytvoriť dojem prirodzeného opálenia. Nezabúdajte však na správnu aplikáciu, aby vaše telo nezískalo niekoľko farebných odtieňov. Základným pravidlom je pre použitím samoopaľovacieho krému urobiť telu dôkladný peeling. Pokožka bude hladká a krém ľahšie rozotriete.

Ak si netrúfate na „samo- opálenie“, možno celkom postačí ak si kúpite tónovacie telové mlieko, ktoré môžete používať počas celého roka. Nielenže dodajú pokožke peknú farbu, ale častokrát majú aj hydratačné účinky a schopnosť kožu krásne rozžiariť.

 

  Autor: Daniela                   Čiastočne prevzaté  z    http://www.diva.sk